Nastřelování náušnic

Kdy a v jakém věku náušnice nastřelit

Nastřelení náušnic se může provádět v jakémkoli věku, nejdříve však 14 dní po 1. očkování proti tetanu (Infanrix Hexa ve 3.měsíci). V kojeneckém věku doporučujeme nástřel mezi 4. - 6. měsícem věku dítěte.
Děti by měly být zcela zdrávé, neměly by být nachlazení nebo mít teplotu.

Popis náušnic
Nastřelují se pouze speciální nastřelovací náušnice k tomuto výkonu určené. Náušnice jsou vyrobeny z chirurgické oceli, speciálního kovu, potažené buď 24 karátovým zlatem (žlutý kov) nebo palladiem (bílý kov).  
 

Jak se nástřel provádí

Po označení místa budoucích dírek se provede nástřel pomocí nastřelovací pistole, která ucho rychle, šetrně a hlavně s minimální bolestivostí propíchne a zároveň náušnici nasadí a uzavře. Po nástřelu ucho nekrvácí!
 

Ošetřování

14 dnů po nástřelu je třeba o nastřelené dírky pečovat a ošetřovat je. Vhodné jsou obklady z heřmánku. Nedoporučujeme přípravky s lihem a alkoholem, které dětskou kůži příliž vysušují a nemažeme preventivně antibiotickými mastmi.
 

Kdy lze provést výměnu nastřelených náušnic za vlastní

Po úplném zhojení nastřelených dírek (minimálně 8 - 12 týdnů) lze nastřelené náušnice po uplynutí této doby vyměnit za jakékoliv náušnice jiné (nejlépe zlato, bílé zlato).